HABERLER

Yeni Müftülük Binası Hizmete Açıldı.

İlçemizde yeni Müftülük Binası, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem KELEŞ’in da hazır bulunduğu törenle 15.04 2014 Salı günü hizmete açıldı.

Yapımı tamamlanan yeni Müftülük Binası, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem KELEŞ’in da hazır bulunduğu törenle hizmete açıldı.

Törene İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABOĞLU, İl Müftüsü İbrahim ÖCÜT, AK Parti İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Bahri UYSAL, Belediye Meclis Üyeleri Ali ALTAN ve Mustafa ÇETİN, kurum amir ve müdürleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçemizde yapımı tamamlanan yeni Müftülük Binasının Açılış Töreni Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Ahmet YAYLALI, binanın yapımında maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür etti. İlçe Müftümüz konuşmasında, “Binanın yapımında okul harçlığını biriktirip bize getiren öğrenci kardeşimizden, evlerde yapılan gün paralarını bize getiren hanım kardeşlerimize, binamızın arsasını alan, binamızın inşasında maddi ve manevi desteklerini sunan tüm hayırsever kardeşlerimize, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, tüm kurum amir ve müdürlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vakıf binamızda inşallah dünya bozuluncaya kadar Kur’an-ı Kerim okunacak ve öğretilecek.”dedi.

Konuşmanın ardından Binanın yapımını gerçekleştiren iş adamlarına ve ustalara İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABOĞLU Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem KELEŞ, İl Müftüsü İbrahim ÖCÜT ve İlçe Müftüsü Ahmet YAYLALI tarafından çiçek takdiminde bulunuldu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem KELEŞ’in dua yaptırmasının ardından kurdele kesimi töreni ile açılış gerçekleştirildi. Açılışın ardından ikramda bulunuldu.