HABERLER

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü …

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü Ezine’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk tören 10/04/2014 Perşembe günü saat:10:00 ‘da Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Törene İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Tamer BİLACAN, Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABOĞLU, Ezine İlçe Emniyet Müdürü Yavuz KILIÇ, AK Parti İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, diğer kurum amir ve müdürleri ve emniyet mensupları, anasınıfı öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşen ilk tören Ezine İlçe Emniyet Müdürü Yavuz KILIÇ tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Yavuz KILIÇ tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. İlçe Emniyet Müdürü Yavuz KILIÇ konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Şanla ve şerefle yazdığı 168 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan Türk Polis Teşkilatı, 169. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır

Bilindiği üzere Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevler üstlenmiştir

Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmakta olup dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemektedir

Polis kendisine tevdi edine bu görevleri yerine getirirken yine en büyük desteği içinden çıktığı Türk Milleti’nden almaktadır. Günümüzde Polisin olayları önleyebilmesi, suçluları yakalanabilmesi ve görevinde başarıya ulaşmasında halk desteğinin önemi su götürmez bir gerçektir. Kendi huzuru için halkımız Polisine her geçen gün daha fazla güvenmekte ve yardımını esirgememektedir.  Bu sebeple tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

Teşkilatımızın 169. kuruluş yıldönümünü birlikte kutladığımız şu anda devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden polislerimizin aziz hatıralarını rahmetle anıyor, Emekli ve Gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, sizlere İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli adına en derin saygılarımı arz ediyorum.”dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Atatürk Anıtı ve Parkındaki tören sonrası bir resepsiyon verildi. Resepsiyonda İlçe Emniyet Müdürü Yavuz KILIÇ kutlamaları kabul etti.