HABERLER

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Dağıtılan Tablet PC’ler Ezine’de Öğrencilere Ulaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve kısa bir süre önce pilot uygulamaları gerçekleştirilen Fatih Projesi kapsamında, tablet pc’ler Ezine’de Ezine İmam Hatip Lisesinde yapılan törenle öğretmen ve öğrencilere dağıtımı 09/04/2014 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

 

Proje kapsamında Ezine İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, Belediye Başkanız Sayın Haluk BABAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan KARAÖZ, Şube Müdürü Ersan SEZER, Okul Müdürü İbrahim AKBAL, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Törende Projenin Ezine koordinatörü Ezine İHL Öğretmenlerinden Atilla UĞURTOSUN tarafından bir sunum gerçkelştirildi. Gerçekleştirilen sunumda yine Fatih Projesi kapsamında okulda daha önce hayata geçirilen Akıllı Tahta hakkında bilgiler verilerek kullanımı uygulamalı olarak gösterildi. Ardından öğrencilere ve öğretmenlere dağıtılan tabletlerin özellikleri, kullanımı ve içeriği ile teknik özellikleri hakkında bilgiler verildi.

 

Sunumun ardından İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, Belediye Başkanız Sayın Haluk BABAOĞLU ve diğer protokol üyeleri tarafından öğretmen ve öğrencilere tabletleri dağıtıldı. Dağıtım esnasında öğrencilere kendi öğrencilik yıllarında teknolojinin bu denli gelişmiş olmadığını ve şimdiki öğrencilerin çok şanslı olduğunu hatırlatan İlçe Kaymakamız Sayın Ali Fuat ATİK, “Sizler bizim zamanın öğrencilerine göre bir çok yönden olduğu gibi teknoloji yönünden de çok şanslı bir nesilsiniz. Umarım Devletimizin sizlere sunmuş olduğu bu fırsatı derslerinize daha çok çalışma doğrultusunda iyi bir şekilde kullanır ve daha başarılı olursunuz. Yeni tablet bilgisayarlarının hayırlı olsun. Güle güle kullanın”dedi.

 

Proje kapsamında Ezine İmam Hatip Lisesinde eğitim gören 24 öğrenci ile yine aynı okulda görev yapan 12 öğretmene tablet dağıtımı yapıldı.