HABERLER

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUM PROJESİ PROTOKOLÜMÜZÜ İMZALADIK..

EZİNE BELEDİYEMİZ VE ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTEMİZ İŞBİRLİĞİNDE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUM PROJESİ PROTOKOLÜMÜZÜ İMZALADIK..
 
 
İklim Değişikliğine Uyum Programı Kapsamında Avrupa Birliği ve Ülkemiz Tarafından Eş Finansman İle Fonlanan Ve Ülkemizde İlk Defa Uygulanacak Olan “Save Water With The Sunshine (SAWAS)” Projesi ile İlgili Protokolümüzü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemizde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr.Sedat MURAT,Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof.Dr.Süha ÖZDEN,Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç.Dr.R.Cüneyt ERENOĞLU ÇOBİLTUM Müdürümüz Prof.Dr.Sermet KOYUNCU’nun Katılımlarıyla İmzaladık.
“Save Water with The Sunshine (SAWAS) Güneş Işığıyla Suyu Koru Temalı Projemizde Kuraklıkla Mücadelede İnovatif Bir Yaklaşım Sunacağız. Projemiz Kapsamında,Ezine Bölgemizde Bahçeli Köyümüzde Bulunan Bahçeli Sulama Göletine Yüzdürme Tekniğiyle Kurulacak Güneş Panelleri İle Suyun Buharlaşmasının Önlenmesi, Göleti Kirleten Mikroorganizma İle Mücadele Ve Güneş Panelleri İçin Kendini Temizleyen Yüzey Malzemesi Geliştirilmesi Planlanmaktadır.
Ayrıca Yine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemizin ve Belediyemizin İşbirliğinde İpek Kozacılığı Alanında da Güzel Bir Projemiz Olacak.Bu projeyle,Hem Ezinemize,Hem Çanakkalemize Hemde Dünyaya Katkı Sunmuş Olacağız.Ezine İlçemiz Termal ve Sağlık Turizmiyle,Zeytini, Peyniri ve Hayvancılığıyla,
İpekçiliğiyle Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle Adını Söz Ettirmeye Devam Edecektir.
Projelerimizin Ezinemize Çanakkalemize ve Ülkemize Hayırlı Olmasını Diliyoruz..
Sedat MURAT
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü
Güray YÜKSEL
Ezine Belediye Başkanı