HABERLER

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU Mazbatasını alarak göreve başladı.

 2014 yılı 30 Mart Yerel seçimlerinde, Ezine Belediye Başkanı seçilen Sayın Haluk BABAOĞLU, mazbatasını alarak 4/4/2014 Cuma günü görevine başladı.

İlçe Seçim Kurulunda düzenlenen törende Belediye Başkanlığına seçilen Haluk Babaoğlu ile birlikte, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri de mazbatalarını aldılar.

Seçim bürosu önünden başlayarak Belediye binasında sonuçlanan yürüyüş sonrası kurban kesimi ve duaların okunmasının ardından, Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU Belediye Binasında Belediye Personeli tarafından hoşgeldiniz çiçekleriyle karşılandı.

 

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU çoşku dolu İlçe halkına balkon konuşması yaparak seslendi.  Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU ’nun konuşmasından önce, İlçe Başkanı Fırat AKGÜN ve Belediye Meclis Üyesi Ali ALTAN’da birer teşekkür mkonuşması yaptılar.

Belediye Binasının önünü dolduran coşkulu kalabalığa konuşan  Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, “Biz inançlı insanlarız. İlçemizde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın bundan sonra refah içerisinde yaşamaları için Ezine’nin bütün imkanlarını seferber edeceğiz.” Diyerek konuşmasına başladı.

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi. “ Ezine Belediyesi bundan sonra şeffaf Belediye olacak. Ezine Belediyesinin bütçesi hakkında dönem dönem halkımızı bilgilendireceğiz. Açık olacağız. Sorgulanan bir belediye olacağız. Tabi biz bundan sonra nasıl sorgulanacaksak, geçmiş dönemde yapılanlar da sorgulanacak. Bu memlekette hiçkimse tüyü bitmemiş yetimin hakkını yememeli. Eğer yenmesine göz yuman birileri varsa onlarda o suça iştirak etmiş demektir. Biz bu suça iştirak etmek istemiyoruz. Biz halkımızdan başka hiçbir güç tanımadığımızı her defasından belirttik. Tek güç sizsiniz. Siz neye karar verirseniz o olur. Siz bize git dediğiniz noktada biz çeker gideriz. Ama bu kararı sadece sizin vermenizi istiyoruz, başka bir gücün değil. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun”dedi..

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU daha sonra Makamında tebrikleri kabul ederek vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.