HABERLER

Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU, EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarına katıldı.

Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği önderliğinde organize edilen Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı katkılarıyla gerçekleştirilen EXPOTROIA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuarda birçok ithalatçı, dağıtımcı ve üreticiden oluşan firmaların yanı sıra gıda ürünleri, turizm sektörü, tarım ürünleri, mobilya, ekipman, tekstil, otel ve restoran için gıda ürün firmaları, maden-seramik ve Otomotiv sektörü temsilcileri yer aldı.

Fuara Türkiye ve komşu ülkelerden yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı tahmin ediliyor. 100 civarında firmanın katıldığı fuarda öncelikli hedef ülkeleri arasında Yunanistan, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Tunus, İran, Irak, Mısır, Makedonya, Yugoslavya, Rusya, Avustralya, Gürcistan, Mısır, Kazakistan, Romanya, Fransa, İsviçre, Almanya, İngiltere, Avusturya, Brüksel, Danimarka, Azerbaycan ve KKTC yer alıyor.

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU da fuarı ziyaret etti. Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU ’na bu ziyaretinde AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat AKGÜN, Belediye Meclis Üyesi Ali ALTAN ve İl Genel Meclisi Üyesi Bahri UYSAL ’da eşlik etti.

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU ve beraberindekiler fuar alanını gezerek ziyaretlerde bulundular. Ezine standını gezen Belediye Başkanımız burada Halk Eğitim Merkezi Murat ERDEM’den bilgiler aldı.

 Daha sonra fuar alanında Ezine ilçesine ait firmaların stantlarını da gezen Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, burada işletme ve firma sahiplerinden bilgiler aldı. Ziyaretlerde hatıra fotoğrafları çekildi.

Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlimiz, ilçemiz ve bölgemiz tanıtımında, ekonomik kalkınma ve turizm alanında ve daha birçok alanda çok büyük katkıları olacağına inandığımız fuarı ziyaret ettik. Burada ilçemize ait stantları ve diğer stantları gezerek bilgiler aldık. İnşallah önümüzdeki yıl bu fuara daha farklı bir konseptle ve anlayışla katılarak ilçemizin tanıtımını gerçekleştirmek istiyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte ilçemizin ekonomik, sosyal, turizm yapısına çok büyük katkıları olabilecek böyle etkinliklere katılım sağlayacağız” dedi.