GÜNCEL
  Nöbetçi eczaneler
  Etkinlikler
  Basında Ezine
   Yazılı Basın
   Görsel Basın
  İhaleler
  Güncel Haberler
  Duyurular
  Albüm
   
Son Haberler
   
Sosyal Dayanışma Merkezi Açıldı
Yeni Müftülük Binası Hizmete Açıldı.
Kutlu Doğum Haftası Programı Gerçekleştirildi.
Ezine Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Kültür Müdürlüğü Korosu, Muammer Tan yönetiminde muhteşem bir Konser sergiledi…
   
 
Güncel Haberler

EZİNE DEVE GÜREŞİ ŞENKLİKLERİ…..

 

Deve güreşi sezonunun en güzel güreş günlerinden biri Ezine’de yaşandı.Ezine Belediye Başkanlığı, Deveciler Derneği ve Ali-Anıl Kahraman Kardeşler’in organizasyonu olan Deve Güreşleri 30 Aralık 2012 Pazar günü futbol sahasında yapıldı.Güreşi izlemek isteyen binlerce seyirci sabahın erken saatlerinden itibaren futbol sahasının etrafındaki yerlerini aldılar.   

 

Belediyemizin gerçekleştirdiği düzenleme çalışmaları sonucunda gerçekleşen, yeni sezonun ilk Deve Güreşi Şenliklerine Ezine’mizden ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden 140 Devenin katılımıyla, Dörtbin kadar izleyici keyif dolu anlar yaşadı.

 

Ezine’mizin ev sahipliğinde Ege ve Marmara’nın en ünlü develerinin de yer aldığı güreşler, bu yıl havanında güzel olmasıyla daha güzel ve özlem giderici oldu.

 

Belediye Başkanımız Sayın Halil BÜYÜKEROL Bu özlemin giderilmesi için her yıl elimizden gelen çabayı göstererek, Ezineliler için Deve Güreşi Şenliklerinin yenilerini gerçekleştireceğiz dedi.

 

 Futbol sahasındaki güreşler; CHP Çanakkale Milletvekili Serdar SOYDAN, CHP Çanakkale Milletvekili Ali SARIBAŞ, Ezine Belediye Başkanı Halil BÜYÜKEROL, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin TUNCER, Pelitköy Belediye Başkanı Hüseyin KAYACIK, Umurbey Belediye Başkanı Ahmet Vedat ÖZKAN ve birçok Belediye Başkanının yanısıra    İl Genel Meclis Üyesi Metin ÖZTÜRK, CHP İlçe Başkanı Halil KAYA, Halk Müziği Sanatçısı Huri SAPAN gibi isimler tarafından da izlendi.Kültürümüzün bir parçası olan bu sosyal etkinliğe seyirci olarak katılanlar sahadan büyük bir memnuniyet içinde ayrıldılar.

 
Bunu Paylaş  
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır