GÜNCEL
  Nöbetçi eczaneler
  Etkinlikler
  Basında Ezine
   Yazılı Basın
   Görsel Basın
  İhaleler
  Güncel Haberler
  Duyurular
  Albüm
   
Son Haberler
   
Sosyal Dayanışma Merkezi Açıldı
Yeni Müftülük Binası Hizmete Açıldı.
Kutlu Doğum Haftası Programı Gerçekleştirildi.
Ezine Belediye Başkanımız Sayın Haluk BABAOĞLU, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Kültür Müdürlüğü Korosu, Muammer Tan yönetiminde muhteşem bir Konser sergiledi…
   
 
Güncel Haberler

ÖZLEMLE ANDIK...

 

10kasim.jpg

 

 

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ARAMIZDAN AYRILIŞININ 72.YILINDA İLÇEMİZDE ÖZLEMLE ANILDI.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK aramızdan ayrılışının 72. yılında İlçemizde özlemle anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat durdu, sirenler çalındı, bayraklar yarıya indirildi. Atatürk anıtlarına çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu, anma programları gerçekleştirildi.

Anma Programı Atatürk Anıtı’na çelenk konulup, saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okunup, göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Saatler 09.05’ye geldiğinde, sirenler çaldı, iki dakikalığına, hayat durdu. Atatürk Anıtı’nda başlayan saygı nöbeti saat 12.00’ye kadar öğrenciler, 12.00-17.00 saatleri arasında Garnizon Komutanlığı’na bağlı birliklerin erleri tarafından tutulacak.

Atatürk’ü Anma Programına Belediye Sinema Salonu’nda devam edildi. 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Cevatpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Murat ERDEM tarafından, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Cevatpaşa İlköğretim Okulu 1 sınıf öğrencisi Sümeyye ZENGİN, Cevatpaşa İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Doğa BAŞAR ve Cevatpaşa İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Elife ÇETİN tarafından şiirler okundu. Jandarma Üsteğmen Murat ALVER tarafından Atatürk’ün askeri kişiliği anlatıldı. Atatürk'ün hayatı ve Atatürk'ten anılar Slayt gösterisi olarak sergilendi. Cevatpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından 10 Kasım Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Atatürk'ten veciz sözler ile Atatürk İlke ve Devrimleri Slayt eşliğinde dile getirildi. Cevatpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından 10 Kasım Oratoryosunun seslendirdiği şarkılarla son buldu.

Törenlere İlçe Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Garnizon Komutanı J.Bnb. Ali BAŞÇI, Belediye Başkanı Halil BÜYÜKEROL, Cumhuriyet Başsavcısı Fidan Dinçer AKTUĞ ve diğer daire amirleri, okul müdürleri, personeli, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

 

 

 
Bunu Paylaş  
 

copyright ©2012 EZİNE BELEDİYESİ - Tüm Hakları Saklıdır